ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator
Benvenuti nella libreria online Tektime
Categorie
PACCO REGALO EBOOK
offerte Speciali
Bibla E Investimit Në Kriptomonedhë-Udhëzuesi Përfundimtar Për Bllokzinxhirin, Verifikimin, Tregtimin, ICO, Platformën Ethereum, Bursat

Bibla E Investimit Në Kriptomonedhë-Udhëzuesi Përfundimtar Për Bllokzinxhirin, Verifikimin, Tregtimin, ICO, Platformën Ethereum, Bursat

Autore: Alan T. Norman
Codice Prodotto: 4056
Disponibilità: Disponibile
2,99€
-+
E-BOOK - ISBN: 9788835425304

Kriptomonedha, Bitcoin, ICO, regjistri elektronik i transaksioneve, verifikimi... Kur i dëgjonin këto fjalë vetëm disa vite më parë, njerëzit thoshin: është një mashtrim, flluskë financiare! Nuk ka kuptim të investosh, çmimi është shumë i ulët! Asnjë vend nuk do ta njohë ndonjëherë kriptomonedhën! Është një skemë piramidale e dukshme! Është një lloj argëtimi për të fiksuarit pas teknologjisë! Deri kohët e fundit, kriptomonedha ishte parë si një lloj argëtimi për një pjesë njerëzish të zgjedhur, të cilët blenin dhe shisnin diçka dhe besonin se një monedhë e re do të zbulohej një ditë! Nuk është serioze, ajo do të bjerë në kolaps për disa vjet.

Kriptomonedha, Bitcoin, ICO, regjistri elektronik i transaksioneve, verifikimi... Kur i dëgjonin këto fjalë vetëm disa vite më parë, njerëzit thoshin: është një mashtrim, flluskë financiare! Nuk ka kuptim të investosh, çmimi është shumë i ulët! Asnjë vend nuk do ta njohë ndonjëherë kriptomonedhën! Është një skemë piramidale e dukshme! Është një lloj argëtimi për të fiksuarit pas teknologjisë! Deri kohët e fundit, kriptomonedha ishte parë si një lloj argëtimi për një pjesë njerëzish të zgjedhur, të cilët blenin dhe shisnin diçka dhe besonin se një monedhë e re do të zbulohej një ditë! Nuk është serioze, ajo do të bjerë në kolaps për disa vjet. Me siguri që keni qenë edhe mes atyre njerëzve që nuk i morën seriozisht Bitcoin dhe kriptomonedhën, por ngjarjet aktuale bënë që edhe skeptikët më të mëdhenj të gabonin. Çmimi aktual i Bitcoin është 40,644 $* Çmimi i kriptomonedhës më të njohur vazhdimisht thyen të gjitha rekordet e pamendueshme. Akumulimi i kapitalit është rreth 742 miliardë dollarë. Njohja botërore Ekonomitë më të mëdha në botë - India dhe Japonia - e njohën Bitcoin si monedhën zyrtare. Autoritetet amerikane e njohën kriptomonedhën si aset. Dhe ky është vetëm fillimi. Verifikimi në shkallë industriale Tregu i kriptomonedhës ndryshon jashtëzakonisht shpejt dhe është pothuajse e pamundur të monitoroni situatën dhe të merrni vendimet e duhura vetë. Shumica e njerëzve nuk kanë përvojë të duhur, kohë dhe para për këtë. Libri im jep informacione elementare por mjaft të gjera për ata njerëz që nuk ndjekin një ylber, por duan të ndërtojnë një biznes fitimprurës për një kohë të gjatë në një nga zonat e kriptomonedhës: nga verifikim në investim. Pra, ky libër nuk ka të bëjë me: - Mënyrat e paligjshme të fitimit të parave - Lavdërimi i kriptomonedhës dhe nxitja për të investuar në të deri në qindarkën e fundit - Teknikat e mashtrimit dhe fitimi i ca parave shpejt e shpejt - Teori e mërzitshme dhe e pakuptimtë - Mënyrat për të fituar miliona pa investime dhe rreziqe Ky libër do t`ju ndihmojë për të mësuar sa vijon: - Cila mënyrë ju shkon më për shtat për të fituar para në tregun e kriptomonedhës. - Ku duhet të filloni nëse keni vetëm 500 dollarë. - Çfarë informacioni në lidhje me kriptomonedhën e mbajnë të fshehtë ekspertët (Shikoni vetëm anën pozitive të tij!). - Si të përpunoni një strategji personale, të krijoni biznesin tuaj të kriptomonedhës dhe të fitoni 3.000-10.000 dollarë tuaj të parë që në vitin 2021. Gjithashtu mund të garantoj që ju: - Të merrni parasysh prirjen kryesore të monedhës së sotme, edhe nëse nuk keni asnjë ide për për ekonominë, financën dhe teknologjinë. - Të kuptoni nëse vërtet dëshironi të investoni në kriptomonedhë (ndoshta, ky lloj biznesi nuk ju përshtatet aspak dhe do të kurseni kohën tuaj) - Të mësoni se si të kontrolloni rreziqet dhe të mos investoni në monedhën e parë në dispozicion - Të merrni në konsideratë përvojën time, të mbroheni nga dështimet e mundshme dhe derdhja e parave në lumë, që do të ndodhë në mënyrë të pashmangshme nëse ju erren sytë. Kështu, qëllimi im është mjaft i thjeshtë: - t`ju ndihmoj të krijoni dhe të zhvilloni biznes në një nga zonat e kriptomonedhës. - Gjeni 7 strategji të investimit në kriptomonedhë + 2 strategji të përsosura sot!

Fascia età lettore
Fascia età Qualsiasi età
Formati libro
Formati epub, mobi (Kindle)
Lingua libro
Lingua Albanese
Parole libro
N. parole 27400
Traduttori
Traduttore AUREL MANUSHI

Scrivi una recensione

Nome:


La Tua Recensione: Nota: Il codice HTML non viene tradotto!

Punteggio: Negativo           Positivo

Inserire il codice nella casella seguente:

Continua
Tektime Bookstore © 2024